Piosenki wszystkim znane czy indywidualna ścieżka dźwiękowa - na czym oprzeć spektakl?

piosenki dla dzieciJeśli pracuje się z dziećmi warto do takiej pracy włączyć również elementy teatru. Trzeba wybrać ciekawy temat i przygotować odpowiedni scenariusz, którzy będzie do tego idealnie pasował. Warto również skorzystać z pomocy znanego nam muzyka, który będzie tworzył do danego przedstawienia muzykę. Jest to oczywiście ambitne rozwiązanie, które będzie wymagać nieco więcej pracy.

Przez takie zaangażowanie można jednak przygotować lepsze przedstawienie, dlatego niekiedy warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Niekiedy reżyserowie decydują się właśnie na takie rozwiązania. Więcej jednak wybieramy już gotowych utworów i takich piosenek, które właśnie są na czasie. Niestety takie działanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto stawiać na formy indywidualnie dopasowane, które będą się dużo lepiej sprawdzać. Z gotowych piosenek bardzo często będzie również wybrać takie, które w 100% wpiszą się w przygotowywane przedstawienie. To wielka trudność. Potem będzie trzeba dopasować piosenki do wieku aktorów, co także wydaje się być trudne.

podkłady dla dzieci Teksty dla dorosłych śpiewane przez dzieci to jednak słabe rozwiązanie. Gdy spektakl jest poza jednostkami systemu oświaty trzeba również brać pod uwagę prawa autorskie do utworów, dlatego taka sprawa staje się jeszcze trudniejsza do rozwiązania. Wydaje się więc, że najlepiej kupić scenariusz, który jest już gotowy właśnie ze ścieżką dźwiękową, która jest do niego dopasowana. Wtedy ominie się te problemy, które były wspomniane, a muzyka będzie idealnie dopasowana do całego scenariusza, gdyż będzie właśnie pod jego kątem przygotowana. Piosenki staną się jakby uzupełnieniem tego co mówi się na scenie a co za tym idzie rzeczywiście osiągnie się świetne efekty. Całość przedstawienia będzie udana i stworzy idealnie zgraną całość, a na tym będzie nam najbardziej zależeć.