Nauczycielskie święto oczami uczniów

przedstawienie na dzień nauczycielaWypadające 14 października Święto Nauczycieli to dzień, gdy uczniowie ubrani świątecznie wręczają nauczycielom kwiaty i upominki. Powody są różne: bo tak wypada, bo taka jest tradycja, bo chcemy docenić ich poświęcenie, za które uczniowie tego dnia chcą wyrazić wdzięczność. Tego dnia również sami nauczyciele mogą się wykazać pewną inicjatywą, dzięki której ten dzień nie będzie ograniczał się wyłącznie do akademii.

Chodzi o to, by stał się miejscem różnych wydarzeń, które uczniom dadzą dużo radości i zostaną długo w pamięci. Dzień Nauczyciela to świetny czas na to, by nauczyciele mogli pokazać siebie z nieco innej strony. Chodzi o pokazanie nieco bardziej ludzkiej twarzy. Nie trzeba tutaj ingerować w prywatność, ale można pokazać zdjęcia z lat młodości, gdy występują w różnych śmiesznych strojach czy nietypowych pozach. Można z takich zdjęć przygotować świetną zabawę, w czasie której uczniowie będą starali się rozpoznawać przedstawionych nauczycieli. Taka zabawa powinna dać nam dużo radości, a jednocześnie będzie czymś wyjątkowym dla dzieci, które prawdopodobnie nie miałyby innej szansy, by zajrzeć w prywatne zdjęcia nauczycieli. Druga zabawa może oprzeć się na zainteresowaniach nauczycieli z poza życia szkolnego.

scenariusz przedstawienia na dzień nauczycielaMożna po przygotowywanych opisach następnie przeprowadzić konkurs, w którym uczniowie będą się starali zgadnąć kogo dotyczył dany opis. Zazwyczaj są to mało znane fakty, dlatego taka zabawa będzie również zaskakująca i może dać dużo śmiechu. Mało kto wie czym interesuje się nauczyciel, jaki jest jego ulubiony film, czy ulubiona potrawa. Przez taką zabawę można pokazać uczniom, że nauczyciel też jest człowiekiem i też ma swoje zainteresowania poza wykładanym przedmiotem. Takie formy zabawy w Dzień Nauczyciela mogą dać dużo radości i będą świetną alternatywą dla występów w postaci piosenek i wierszy. Można dzięki takim wyjątkowym formom zostawić je w swojej pamięci na długo.