Kiedy jest Dzień Edukacji Narodowej? Jak go obchodzić?

kiedy jest dzień edukacji narodowejDzień Edukacji Narodowej wypada w Polsce 14 Października. W tym dniu składa się nauczycielom życzenia oraz wręcza kwiaty. Jest to sposób na to, by podziękować im za pedagogiczny trud.

Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa tego święta. Po raz pierwszy święto polskiej edukacji zostało ustawione w naszym kraju w roku 1972 przez specjalnie przygotowaną ustawę. Jest to upamiętnienie roku 1773, gdy Król Stanisław August Poniatowski powołał w naszym kraju do istnienia Komisję Edukacji Narodowej. Ten dzień w naszych szkołach nie jest jednak dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Niepisanym zwyczajem jest jednak to, że tego dnia nie ma klasówek i pytania. Zamiast tego są dla uczniów różne atrakcje a nauczycie odbierają kwiaty, upominki i podziękowania.

Co dać nauczycielowi?

Wydaje się, że najlepszym prezentem jest kwiatek. Wystarczy skromna róża nie zawsze trzeba kupować ogromne bukiety. Gdy nie chce się kupować kwiatów można zdecydować się na coś słodkiego, małe czekoladki. Prezent ma być miłym gestem, dlatego nie powinien być również zbyt drogi, tak by nie powodował zakłopotania u nauczyciela.