Jak obchodzi się Dzień Nauczyciela w szkole?

dzień nauczyciela w szkoleDla szkolnej społeczności święto Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień. Tego dnia nauczycielom dziękuje się za ich pracę i trud, a uczniowie starają się życzyć im wszystkiego co najlepsze w trakcie nauki. Oprócz oficjalnych akademii można ten wyjątkowy dzień spędzić nieco inaczej i razem z uczniami się pośmiać.

Tego dnia na pierwszym miejscu nie znajdują się uczniowie, ale kadra nauczycielska, która nie musi być już tak poważna i pokazywać się uczniom jedynie ze strony formalnej. Warto tego dnia pokazać, że nauczyciel to też człowiek, przynieść zdjęcia z młodych lat, pozwalać uczniom zgadywać kto na danym zdjęciu się znajduje. Można w trakcie luźniejszych lekcji porozmawiać z uczniami o swoich pasjach zainteresowaniach, które są już nieco poza nauczanym przedmiotem.

W tym dniu również można pytać uczniów czym się interesują. Tego dnia każdy może odpowiadać sam, a można także stworzyć drużyny mieszane z nauczycieli i uczniów, by razem przedstawiały w sposób humorystyczny swoje zainteresowania i codzienne zajęcia. Oczywiście humorystyczne obchody Dnia Nauczyciela mogą być różnie realizowane również przez samych uczniów. Sprawdza się między innymi przygotowywany przez uczniów plebiscyt, w którym wybiera się nauczycieli w różnych kategoriach i tych, którzy otrzymali najwięcej głosów następnie nagradza się na przygotowanej akademii. Takie kategorie mogą dotyczyć różnych spraw: Zabawy Nauczyciel, Wymagający Nauczyciel, Zaskakujący Nauczyciel. Taki plebiscyt i ogłaszane uroczyście w Dniu Nauczyciela wyniki na pewno wywołają uśmiech na twarzy nauczycieli i będą miłą niespodzianką. Tego dnia można pokazać nauczycieli z nieco innej strony co będzie pewnie przyjemnością i dobrą zabawą dla wszystkich.