4 dobre rady jak ciekawie uczcić w szkole Dzień Nauczyciela

jak przygotować przedstawienie na dzień nauczycielaDzień Nauczyciela, a dokładniej Dzień Edukacji Narodowej w Polsce obchodzony jest od roku 1972. Jest to święto, które w szkołach jest dniem wyjątkowym, gdy nauczyciele przyjmują wyrazy wdzięczności od uczniów za wykonywaną pracę.

Najczęściej tego dnia odbywają się akademie z występami uczniów. Jak można przygotować taką akademię, by ten dzień rzeczywiście stał się wyjątkowym i ciekawym? Mamy dla Was cztery pomysły

przedstawienie na dzień nauczycielaNominowani i zwycięzcy

Możecie przygotować listę ciekawych kategorii i osoby, które będą nominowane do nagród. Przed dniem nauczyciela powinno się odbyć głosowanie, a w tym dniu przyznanie nagród. Można przygotować przynajmniej kilka ciekawych kategorii takich jak: Nauczyciel-Wymagający, Nauczyciel-Zabawny, Nauczyciel-Przyjaciel czy Nauczyciel-Niespodzianka. Uczniowie powinni sami przygotować listę kandydatur a następnie głosować. Warto, by organizacją takiej zabawy zajął się Samorząd Uczniowski. Warto wszystko utrzymać w tajemnicy, by osobom, które wygrały w kategoriach zrobić niespodziankę.

Nauczyciel to też człowiek

W tym dniu warto pokazać nauczycieli od innej strony zwracając uwagę na ich zainteresowania, pasje czy działalności, które prowadzą. Jest to szansa, na zorganizowanie dobrej zabawy dla uczniów, a także bliższe poznanie osób, które na co dzień ich uczą.

Zgadnij kto to

To kolejna ciekawa forma, z której można skorzystać. Przygotowujemy odbitki zdjęć nauczycieli z czasów szkolnych i dla dzieci robimy zabawę, w której muszą zgadnąć, który nauczyciel znajduje się na danym zdjęciu. Taka forma daje zazwyczaj bardzo dużo dobrej zabawy i świetnie się sprawdza.

Rzeczywistość szkolna w krzywym zwierciadle

W tym dniu można przedstawić sytuacje występujące w szkole i relacje z uczniami w nieco inny sposób. Można przygotować wyjątkowe wystąpienia w formie humorystycznej, które będą efektowne i dadzą dużo dobrej zabawy. Oczywiście przygotowanie scenariusza można samemu wykonać, ale można również skorzystać z gotowych już propozycji, które pozostają sprzedaży.

Można do występów tym razem nie angażować tylko uczniów, ale przygotować coś wspólnego. Pozwoli to lepiej współpracować nauczycielom i uczniom i da dużo uśmiechu w czasie takiej zabawy. Nie ważne na jaki pomysł się zdecydujecie. Najważniejsze, by tego dnia atmosfera w szkole była radosna, miła i dawała dużo zabawy. Tego dnia trzeba oddać szacunek nauczycielom, ponieważ to ich święto i oni powinni być najważniejsi.